MOBILNOŚĆ II

 

REGULAMIN

WNIOSEK 

 

 

 

Nasz kolejny projekt wysoko oceniony przez Agencję Narodową

„Z ERASMUSEM + w przyszłość” to nasz nowy projekt zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli zaakceptowany przez Agencję Narodową. Nasza inicjatywa znalazła się na 158 miejscu w rankingu ocenionych wniosków , a do konkursu zgłoszono ponad tysiąc projektów!

Tym razem projekt obejmie 25 uczniów klas drugich i trzecich wszystkich kierunków kształcenia, a miejscem odbywania się praktyk będzie Londyn! Trzytygodniowe praktyki dla uczniów zaplanowano wstępnie na maj 2021r.

Miejmy nadzieję, że tym razem praktyki zagraniczne dojdą do skutku i nic nie pokrzyżuje nam, tak jak w tym roku niestety, planów realizacji jakże wartościowej dla uczniów inicjatywy.

Więcej informacji na temat naszego nowego projektu:

Budżet 83 428 Euro

Akceptacja – 158 miejsce na ponad 1000 wniosków

Projekt „Z ERASMUSEM + w przyszłość” jest rozszerzeniem dotychczasowych, z sukcesem realizowanych przedsięwzięć międzynarodowych.

Zakłada on organizację praktyk zawodowych w Londynie, UK dla 25 uczniów klas II i III wszystkich kierunków kształcenia:

– technik ekonomista

– technik logistyk

– technik organizacji reklamy

– technik grafiki i poligrafii cyfrowe

– technik fotografii i multimediów

 

oraz szkolenia Job-shadowing w Szwecji dla 16 nauczycieli przedmiotów zawodowych:

– 4 nauczycieli j. obcego zawodowego

– 4 logistyków

– 2 ekonomistów

– 2 grafików

– 2 specjalistów od reklamy

– 2 specjalistów od fotografii i multimediów

 

Mobilność uczniów, która realizowana będzie we współpracy z ADC College w Londynie zaplanowano na maj 2021. Mobilność uczniów będzie trwała 3 tygodnie, nasz Partner ADC College zapewni naszym uczniom staże w lokalnych firmach, dbając wspólnie z opiekunami i Koordynatorem projektu o ich prawidłowy przebieg. Uczniowie zostaną zakwaterowani w domach rodzin goszczących w Londynie, gdyż wpływa to korzystnie zarówno na podniesienie kompetencji językowych, jak i społecznych.

 

 

Mobilność kadry pedagogicznej, za którą odpowiadać będzie szwedzki Partner EU Mobility Sverige, rozłożono z kolei na cztery wyjazdy w mniejszych grupach – w terminach: luty,  marzec, kwiecień i czerwiec 2021. Dla nauczycieli przewidziany jest tygodniowe szkolenie w szwedzkich placówkach oświatowych. Każdemu uczestnikowi zapewniona zostanie opieka indywidualnego opiekuna (mentora), zgodnie z nauczanym przez niego przedmiotem.

 

 

 

Szkoła wraz z Partnerami uzgodniła szczegółowy harmonogram działań w ramach współpracy. Kluczowe z nich to te związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom na cały czas mobilności, odpowiednim przeprowadzeniem praktyk w zakładach pracy i szkoleń w placówkach oświatowych, działaniami ewaluacyjnymi i upowszechniającymi efekty kształcenia.

Liczymy że mobilność kolejnej grupy uczniów oraz kadry nauczycielskiej podniesie nie tylko ich własne kompetencje ale również poprawi klimat szkoły, zacieśni współpracę między wszystkimi członkami społeczności szkolnej oraz instytucjami na szczeblu lokalnym i regionalnym.

 

W 2020 roku na praktyki do Irlandii wyjedzie 20 uczniów klas trzecich. W 2021 roku kolejnych 25 uczniów odbędzie praktyki w Irlandii.  Oprócz praktyk zawodowych dla uczniów przygotowujemy też Job Shadowing dla 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy w marcu 2020 roku wezmą udział w szkoleniu w ramach doskonalenia zawodowego organizowanego w Irlandii.

SZKOLENIE NAUCZYCIELI ZAKOŃCZONE POMYŚLNIE…


W ubiegły piątek sześciu nauczycieli ZSE-T ukończyło tygodniowe szkolenie w ramach projektu Job Shadowing/Erasmus+/POWER w Mallow College w Irlandii. Szkolenie przebiegało zgodnie z zaplanowanym wcześniej programem, który w pełni został zrealizowany. Jedynym minusem był ograniczony kontakt ze studentami ze względu na wzmożone warunki bezpieczeństwa w irlandzkich placówkach edukacyjnych. Pomimo trudnej obecnie rzeczywistości, nauczyciele osiągnęli zamierzony cel i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę powrócili szczęśliwie do kraju.
Niestety, aby osobiście mogli podzielić się rezultatami szkolenia, będzie trzeba jeszcze trochę poczekać…

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Od razu po zakończeniu ferii zimowych grupa 20 praktykantów zakwalifikowanych do projektu ERASMUS+/POWER rozpoczęła przygotowania do wyjazdu. Pomimo tego, że zagraniczne praktyki rozpoczną się dopiero 25 kwietnia 2020r., uczniowie już zdobywają wiedzę o Irlandii, zapoznają się z europejskimi narzędziami używanymi na rynku pracy w procesie rekrutacji (Europass, https://europass.cedefop.europa.eu/), poznają realia pracy w firmie irlandzkiej, doskonalą swoje umiejętności językowe w różnych sytuacjach życia codziennego (Airport, Health Problems, living with a host family), czy też pracują nad poprawną wymową angielską. Do wyjazdu uczniowie co tydzień będą zdobywali wiedzę i umiejętności, tak aby ich praca i życie w Irlandii nie były zaskoczeniem, czy stresem, a jedynie pięknym, życiowym doświadczeniem i przyjemnością.
Uczniowie również sami projektują plakat będący wizytówką naszego przedsięwzięcia. Zaprezentowany w tym materiale jest propozycją Alicji Jackow, uczennicy klasy 3 c.

RUSZA REKRUTACJA NA JOB SHADOWING W IRLANDII DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH W PROJEKCIE POWER 2019-2021.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz o wypełnienie wniosku (formularza zgłoszeniowego). Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2020 r.

REGULAMIN REKRUTACJI:

https://www.zset.edu.pl/wp-content/uploads/2020/01/Regulamin-rekrutacji-poprawiony.pdf

WNIOSEK:

https://www.zset.edu.pl/wp-content/uploads/2020/01/Wniosek-poprawiony-pdf.pdf

NABÓR KANDYDATÓW NA PRAKTYKI ZAWODOWE W IRLANDII 2020

Na początku grudnia br rozpocznie się rekrutacja kandydatów na miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii, w których weźmie udział 20 uczniów klas trzecich.

Kandydaci powinni wypełnić wniosek  i dostarczyć kompletną dokumentację do sekretariatu szkoły do dn. 8 grudnia 2019 r.

GET READY FOR YOUR INTERNSHIP!

REGULAMIN REKRUTACJI POWER 2019/2021

WNIOSEK – rekrutacja POWER Mobilność 2019/2020

MASZ POWER’A, MASZ PRZYSZŁOŚĆ – WSPOMNIENIA Z PRAKTYK

Chociaż praktyki zawodowe w Irlandii skończyły się już ponad miesiąc temu, uczniowie ciągle o nich mówią i wspominają z uśmiechem na twarzy lub też z łezką w oku… Uczestnicy praktyk przeżyli wiele wspaniałych chwil, zdobyli nowe doświadczenia zawodowe, szlifowali swoje umiejętności językowe, podziwiali piękno Irlandii na wycieczkach i nawiązali wiele kontaktów z przyjaznymi Irlandczykami – cenne i niezapomniane wrażenia.

Oto jak wspomina swój pobyt w Irlandii jedna z naszych praktykantek:

„Wyjazd na praktyki zawodowe do Irlandii z pewnością był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Mimo, iż był to dosyć krótki okres czasu, bo tylko dwa tygodnie, dość trudno jest to opisać w kilku zdaniach. W Irlandii mieszkaliśmy w spokojnym, malutkim, ale jakże urokliwym miasteczku Sligo. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Znajdowało się tam wiele sklepów, kina, puby oraz mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Mieszkaliśmy u rodzin goszczących i osobiście uważam, że miałam ogromne szczęście, gdyż razem z moja koleżanką z klasy, Olą, trafiłam do przecudownej kobiety, która przez cały pobyt w Irlandii zajmowała się nami jak prawdziwa mama. Dbała o to, żebyśmy się nie nudziły i jak najlepiej wykorzystały nasz czas. Zabierała nas w przepiękne miejsca, które często były nieznane nawet dla samych mieszkańców miasta. Dużo rozmawiałyśmy i dzieliłyśmy się swoimi polsko-irlandzkimi doświadczeniami. Wyjazd zdecydowanie pomógł mi udoskonalić moje umiejętności z języka angielskiego, jak i umiejętności zawodowe. Pozwolił mi poznać nową kulturę oraz przełamać bariery. Poznałam cudownych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Jeśli miałabym okazję wziąć udział w projekcie jeszcze raz – bez wahania zrobiłabym to.

Natasza

INTERNSHIP IN IRELAND

Już niedługo uczniowie naszej szkoły rozpoczną praktyki w Irlandii. I Mobilność wyruszy do Mallow 13 stycznia 2019r. 23 uczniów zamieszka u rodzin irlandzkich i odbędzie staż w firmach i biurach rachunkowych i reklamowych. Praktyki będą trwały 2 tygodnie.


Życzymy im wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń, nie tylko tych zawodowych 🙂