W tym roku 11 kwietnia 2018r. w godz. 10.00-13.30 po raz dwunasty zorganizowano na Hali Widowiskowo-Sportowej  przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach Festiwal Charytatywny dla kolejnego potrzebującego dziecka – rocznego Szymona Szewczyka, dziecka z Zespołem Downa, który będąc pod opieką wielu specjalistów potrzebuje stale ogromnego wsparcia finansowego na leczenie aby kiedyś mógł zacząć normalnie żyć.

Impreza, ze względu na swoją budowaną od lat markę przybrała w mieście Gliwice miano imprezy spektakularnej i znaczącej z bogatym programem sportowo-artystycznym. Warto w tym miejscu nadmienić, iż kwietniowy Festiwal był punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia przygotowywanego już od grudnia przez grupę młodych liderów działających w 3 grupach: organizacyjnej, sportowej i medialnej. W trakcie kilkugodzinnej wspaniałej zabawy odbyło się 10 konkurencji sportowo-artystycznych (min.przeciąganie liny, Kraina Marzeń, poligon wojskowy, tory przeszkód, Twister, Klanza, wyścigi), występy sportowo-artystyczne ( Street Workout, grupa taneczna Let’s Dance), pokaz pierwszej pomocy ratowników medycznych, licytacje gadżetów, po czym nastąpiło podsumowanie imprezy oraz rozdanie nagród dzieciom,

Partnerami tegorocznej edycji były placówki oświatowe z Gliwic: SP nr 30, ZS nr 2, Przedszkole Animator  i z Zabrza: Przedszkole nr 19, SP nr 7; parafie – Parafia Św.Jacka, Parafia p.w. NMP, parafia Św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, Św.Michała Archanioła w Żernicy (kościoły w których również prowadzono zbiórkę dla Szymona) Rada Miasta Gliwice; Kuria Diecezjalna w Gliwicach; Urząd Miasta Gliwice; ZS im. Janusza Korczaka w Gliwicach; ZCKOiZ w Zabrzu; SPR Sośnica Gliwice, ZSO nr 2 w Gliwicach, MZUK w Gliwicach; KS Górnik Zabrze; honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydenta Miasta Gliwice. Imprezą towarzyszącą Festiwalu był również koncert zespołu „The Branchers”.

Kolejny sukces tego wyjątkowego przedsięwzięcia oraz zebrana kwota… pokazują, że warto nadal kontynuować to znamienite dzieło i organizować  tak wartościowe wydarzenie  jak  Festiwal Dreams@Teams w przyszłości. Wszystkim uczestnikom, pełnym zaangażowania liderom, hojnym sponsorom, wieloletnim partnerom i każdemu, kto jakkolwiek przyczynił się do działań na rzecz małego Szymonka szczerze DZIĘKUJEMY!

Media o nas – wizyta w Studiu Prasowym TV Imperium