W dniach 5 -7 marca 2018 uczniowie klas mundurowych ZSET uczestniczyli w obozie zimowym, którego celem było nabywanie i doskonalenie umiejętności narciarskich oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych o charakterze wojskowym i policyjnym. Uczniowie na czas obozu podzieleni zostali na trzy grupy. Każdego dnia program dla grup obejmował wspólne, poranne zajęcia sportowe, a następnie naukę jazdy na nartach lub snowboardzie i zajęcia wojskowe w terenie.
Pierwszy dzień rozpoczął się zbiórką w Gliwicach. Odjazd spod szkoły miał miejsce o godzinie6:30. Po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie – według ustalonego harmonogramu – uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez mgr Lesława Ogona na stoku Klepki w Wiśle oraz stanęli przed zadaniem wybudowania prowizorycznego obozowiska w górach. Celem ćwiczeń było symulowanie sytuacji kryzysowej oraz nauka wykorzystywania otoczenia do tworzenia warunków, które umożliwią przetrwanie w ujemnej temperaturze. Dodatkowo uczniowie utrwalali umiejętność patrolowania terenu, przyjmowania właściwych postaw z bronią długą i krótką, jak również analizy celu i otoczenia. Nad przebiegiem zajęć wojskowych czuwali instruktorzy chorąży Paweł Biały oraz kapral Paweł Słowik. Dzień zakończył się prelekcją dotyczącą właściwych zachowań na stoku narciarskim.
Program kolejnego dnia ukierunkowany był na doskonalenie techniki uprawiania sportów zimowych – obejmował zarówno dzienną, jak i nocną jazdę na nartach lub snowboardzie. Uczniowie korzystali ze stoku trudniejszego technicznie, niż w dniu poprzednim. Równie aktywną formę przybrały tego dnia zajęcia wojskowe, ponieważ dotyczyły topografii i poruszania się po nieznanym terenie. W ramach kontynuacji działań z dnia poprzedniego zadaniem uczniów było uzdatnienie do picia pozyskanej wody. Finalnym punktem dnia był pokaz zdjęć i krótki wykład chorążego Pawła Białego o misjach wojskowych i bieżącej sytuacji żołnierzy odbywających służbę za granicą.
Na zakończenie obozu każdego z uczestników czekał egzamin narciarski lub snowboardowy. Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu otrzymali certyfikat potwierdzający udział w wyjeździe i zdobyte na nim umiejętności. Również tego dnia uczestnicy brali udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy w warunkach polowych.
Obóz narciarski zakończył się zbiórką pod budynkiem szkoły o godzinie 18:30.

Serdeczne podziękowania pani mgr Beacie Raczyńskiej, mgr Magdaleny Piechowskiej oraz mgr Małgorzacie Kusz za pomoc w czasie trwania obozu.