Tradycją naszej szkoły wpisująca się od trzech lat funkcjonowania klas mundurowych stała się uroczystość wręczenie kolejnych stopni awansu najlepszym uczniom klas policyjnych i wojskowych. To doniosły moment, który jest podsumowaniem efektywnej pracy i włożonego wysiłku uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/18 oraz spełnieniem ujętych w regulaminie klas mundurowych wymagań (m.in. średnia 4,00, frekwencja 85%, egzamin sprawnościowy). Awanse zostały wręczone 19.02.2018r. przez instruktorów klas mundurowych: sierż. sztab. Sławomira Tokarza, chor. Krzysztofa Zielińskiego oraz panią Dyrektor Grażynę Gawol, Wicedyrektor Beatę Damulewicz-Pawełek, starszego aspiranta Komendy Miejskiej w Gliwicach Krzysztofa Parzycha, nadkomisarza Jacka Szolca z V Komisariatu w Gliwicach, rzecznika prasowego Dyrektora Aresztu Śledczego w Gliwicach Panią Natalię Szarapow, a także radnego Miasta Gliwice – p. Jana Pająka. W programie uroczystości miała miejsce jeszcze jedna ważna chwila. Otóż podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomiczno-Technicznych reprezentowanym przez Panią Dyrektor Grażynę Gawol a Aresztem Śledczym w Gliwicach, reprezentowanym przez Dyrektora ppłk Dariusz Wajszczyka.