Dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach wziął udział w uroczystym nadaniu stopni dla uczniów gliwickich klas mundurowych. To początek nawiązanej ze szkołą współpracy mającej na celu prowadzenie działalności dydaktycznej w klasach o profilu policyjnym i wojskowym.
Powodem rozpoczęcia współpracy Aresztu Śledczego w Gliwicach z Zespołem Szkół Ekonomiczo – Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach było zainteresowanie samych uczniów pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej. W czasie uroczystości nadania uczniom stopniów za ich osiągniecia w nauce, podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń funkcjonariuszy. Dzięki niemu, uczniowie klas mundurowych będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych przeprowadzanych na terenie gliwickiego aresztu oraz poznają specyfikę służby funkcjonariuszy w jednostkach penitencjarnych.
Jak mówiła Dyrektor szkoły, mgr inż. Grażyna Gawol „młodzież jest żywo zainteresowana charakterem pracy w Zakładach Karnych, stąd też porozumienie z przedstawicielami kolejnych służb mundurowych ma dla nas nieoceniony walor dydaktyczny”.
„Cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w procesie kształcenia kolejnych pokoleń przyszłych funkcjonariuszy. Mam nadzieję, że dzięki nawiązanej współpracy uda nam się zaszczepić w młodych ludziach pasję do naszego zawodu” podkreślał podczas spotkania Dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach ppłk Dariusz Wajszczyk.

Tekst: szer. Natalia Szarapow
Zdjęcia: szer. Natalia Szarapow