Z przyjemnością informujemy, ze Rusza XII edycja festiwalu charytatywnego Dream & Teams pt. „Duży Małemu i Wszyscy Razem”.

Festiwal Dreams & Teams pod hasłem „Duży małemu i wszyscy razem” obchodzi swoje 12 urodziny, naszym tegorocznym celem jest pomoc małemu bohaterowi- Szymonkowi Szewczykowi, ale również zaangażowanie okolicznych dzieci przy wspólnej zabawie sportowo-integracyjnej.

Zapraszamy wszystkich na finał, który odbędzie się się 11.04.2018r. w hali sportowej w Gliwicach-Sośnicy, przy ul. Sikorskiego 132. Już od paru miesięcy trwają przygotowania do finału akcji. Uczniowie na bieżąco organizują zbiórki i szukają sponsorów. W dniu akcji odbędą się również konkurencje sportowe dla dzieci, występy artystyczne oraz licytacje, a to wszystko po to, by w jak największym stopniu móc pomóc Szymonowi i zachęcić naszą społeczność do pomocy, bo przecież kiedy „Duży małemu i wszyscy razem”, wtedy możemy więcej!

Szymon to roczny chłopiec, który urodził się z dodatkowym chromosomem, co oznacza, że choruje na Zespół Downa. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. Kardiologia, audiologa, psychologa, okulisty i rehabilitantów. W szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym uczęszcza na ćwiczenia metodą NDT-bobath, jednakże w przypadku tego małego bohatera potrzebna jest też rehabilitacja metoda Vojty. Jedna wizyta wiąże się z kosztem 70-120 zł. Chłopiec potrzebuję trzech takich wizyt w ciągu tygodnia – co daje ok. 300 zl tygodniowo w zależności od rehabilitanta, mniej więcej 1200 zł miesięcznie. Wspólnymi siłami chcielibyśmy chodź trochę odciążyć rodziców chłopca.

Rok temu impreza dedykowana była chorej na mózgowe porażenie dziecięce Julce, padł wtedy historyczny wynik ZEBRALIŚMY 12 300, 53 zł. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się tego dokonać.